Yılancık Taşı Nedir

Yılancık taşı, doğal olarak sarı, beyaz, mavi kahverengi renkleri içeriyor. alt kısmı genellikle beyaz renk. ve spiral şeklindedir. Yapay değildir, doğaldır. Özellikle şifa için kullanılmaktadır, ancak kişisel olarak takı (kolye yüzük vs.) da yapılabiliyor bu taşlar Türkiye’de olmayan çok özel nadide taşlardır. 

 Taş olarak adlandırılması fosilimsi taşa benzemesi nedeniyledir. Ancak şu özelliklerinden dolayı taş değildirler, canlı organik bir nesnedir, (inci gibi);

- Ölümlü olması:  ( aşırı sıcak veya aşırı soğukta uzun süre kalırsa, uzun sure açıkta kalırsa kırılıp parçalanırsa, ölme ihtimalleri çok yüksektir.)

- Beslenmesi: (un,tuz şeker gibi karışımlar içerisinde saklanıyor belirli aralıklarla (6 ay-1yıl) değiştiriliyor. Değişim esnasında karışımın azaldığını gözlemleyebilirsiniz)

- Hareket etmesi: (açıkta bırakıldıkları zaman kaybolması gibi, veya bırakılan yerden başka bir yerde bulunması gibi)

- Yapışması : ( şifa vereceği bölgeye yapışmaktadır, vücuttaki negatif enerjiyi alarak, pozitif enerji yükler ve hastalığa şifa vesilesi olmaktadır.)

- Yavrulaması: ( İlkbahar ve sonbahar da doğurdukları söylenir,doğurganlık özelliğine şahsen şahit değilim ancak verdiğimiz bazı kişiler yavru aldıklarını bildirmişlerdir.

- Cinsiyetli olması ( Erkek ve dişisi vardır. Büyük taşlarda bu özellik daha belirgindir.)

En önemli özelliği doktorların çözüm bulamadığı hastalıklar ve ağrılar için şifa  vesilesi özelliğinin olmasıdır. Üzerinde taşıyan kişilere nazar,buyu vs. etki etmemekte olduğu ve bereket kattığı söylenmektedir.

Iran, Sudan , Hindistan ve Endenozya da çocukların nazar, büyü, gibi şeylerden korumak için üzerinde bulunduruyorlar. Bazı ülkelerde bereket icin tahıl kabına bırakıyorlar.

Son zamanlarda değişik maksatlarda ve farklı tedavi ve terapi merkezlerinde kullanıldığını biliyoruz bazıları;

Özel bio enerji tedavi merkezleri, güzellik, masaj, spa terapi merkezleri, form kilo kontrol merkezi, alternatif tıp teshiş tedavi merkezleri Reiki Merkezleri, Hacamat uygulama merkezleri. 

Eski uygarlıklarda tılsım,sihir,nazar için kullanıldığı bazı kaynaklarda belirtilmektedir. 1272tarihli “Hayatul Hayavan” adlı kitapta bu taştan da bahsedilmektedir.

© 2018 by Yılancık Taşı. Alternatif Şifa Merkezi

  • b-facebook
  • Twitter Round
  • b-googleplus
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now