ÖZELLİKLERİ VE YAPISI

DOĞURGANLIĞI

   Büyük boylarda erkek ve dişi farklı şekillerde olduğundan yan yana koyulduğunda fark belirgindir, Orta ve küçük boylarda alt kısımlarında belirgin spiral çizgiler çok ise erkektir. Bu spiral çizgiler az ise dişidir. Küçük olanlar gençtirler. Yaşlandıkça boyutları da büyür ancak devasa boyutlarda olmaz. Büyümeleri çok yavaş olduğundan gelişimini gözlemlemek çok zordur. Yılın Mart-Nisan veya Ekim-Kasım aylarında doğurdukları söylenmektedir. Ancak ben gözlemlemediğim için şahit değilim. 

 

YAŞAMI VE ÖLÜMÜ

   Doğduklarında sarı beyaz ve pembemsi olan bu taşlar şifa için kullanıldıkça zamanla negatif enerji veya hastalığı aldıktan sonra ve yaşlandıkça renkleri değişmeye başlar.       Bu kısa sürede olacak bir şey değildir. Renk değişimi çok uzun yıllar kullanımdan sonra oluşmaktadır. Ancak doğal olarakta koyu renkli taşlar mevcuttur. Enerjisi olan taşlar canlı bir görüntüde ve parlaktırlar.

Uzun yıllar beslenmeden ve güneş ışığında veya aşırı soğukta bekletilirse bu taşlar ani bir şekilde renk değişimine uğrarlar. Renkler solgun bir hal alır ve matlaşırlar, Bu durumda taşlar enerjisini ve özelliklerini kaybederler ve sertleştiğinin farkına vardığımızda ömürlerinin bittiğini ve öldüğünü anlarız. Yaşarken çok sert olmayan bu taşlar öldüklerinde ise çok sert bir hal alırlar.

© 2018 by Yılancık Taşı. Alternatif Şifa Merkezi

  • b-facebook
  • Twitter Round
  • b-googleplus
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now